• Valerie Šťástková

Základní úklidové pomůcky, které potřebuje každá domácnost


Pořádek v úklidovém vybavení je půlka cesty k pořádku v domácnosti.

Tak jako je v kuchyni potřeba nádobí, bez kterého se při vaření jednoduše neobejdete, stejně tak je tomu i u úklidu. Některé úklidové pomůcky jsou potřebnější než jiné a jindy ani rozsáhlý nákup nezajistí čistou domácnost. Ale jakto? Ať už se stěhujete do nového a potřebujete se na úklid vybavit, nebo jen potřebujete svůj dosavadní úklid zefektivnit, připravili jsme pro vás seznam potřebného náčiní i s několika tipy, jak jej zefektivnit.Seznam základního vybavení

Vysavač

Možná jste si při stěhování řekli, že vám na prvních pár měsíců v rámci úspory peněz stačí pouze koště.... Ale pokud máte doma domácí mazlíčky, děti, nebo bydlíte ve velmi prašné lokalitě, koště vám k úklidu rozhodně stačit nebude. Kvalitní vysavač vám totiž nejen pomůže se zbavit rychle a efektivně zvířecích chlupů, ale i drobečků a roztočů ze sedačky, nebo z postele.


Tip: Pokud nemáte na vysavač místo, řešením vám může být kvalitní ruční vysavač.

Mikrotenové hadříky

Jsou dostatečně jemné, aby dobře vyčistily uklízené povrchy a přitom je neponičily. Nežmolkují, drží tvar, dají se snadno vyprat v pračce a použít znovu a znovu (nemusíte je tak vyhazovat po každém použití jako např. papírové utěrky.)


Kýbl

Kýbl se v domácnosti hodí jednoduše vždy – ať už na mytí podlahy, uskladnění úklidových pomůcek, nebo nečekané nehody. Nikdy nevíte, kdy se i vám takový kýbl v domácnosti bude hodit.

Smetáček s lopatkou

Rozbitá sklenice, rozsypané oříšky, bobky po morčatech? Žádný problém, jednoduše je zametete pomocí smetáčku a lopatky!


Mop/hadr na podlahu

Ať už použijete zakoupený mop i se ždímacím košem, nebo si jej postaru vyrobíte z koštěte a hadru – mop na podlahu značně efektivní vytírání v domácnosti.


Kartáč

Kartáč lze používat nejen na podlahu, ale také při mytí vany, sprchového koutu aj. povrchů se zažranou špínou.


Tip: Mějte ve sprchovém koutu stěrku a po sprchování setřete nahromaděnou mýdlovou pěnu – později vám to při úklidu ušetří práci.

Čistící prostředky


Voda s lecčím při úklidu pomůže, ale nestačí na všechno – na mastnotu, vodní kámen, nebo zrcadla, budete potřebovat speciální produkty. Je jen na vás, zda zvolíte variantu dostupnou v obchodech, nebo sáhnete po přírodnějším řešení.


Univerzální čistící roztok

Univerzální čistič je rozhodně jedním z nejlepších čistících prostředků do domácnosti. Lze jej použít na značné množství povrchů a jediné, co potřebujete je nastříkat jej, (nechat chvíli působit) a nakonec jej i se špínou setřít.


Čištění skla

Roztok je speciálně vyvinut pro skleněné povrchy jako jsou okna či skleněné stoly a to tak, abyste po jejich vyčištění na nich nezanechali skvrny nebo šmouhy.


Přípravek na údržbu dřeva

Podobně jako čistič skla je i čistič dřeva specificky vyrobený na jeden povrch – dřevo. Je dobré to mít na paměti, protože univerzální čisticí spreje či jiné roztoky mohou dřevěné povrchy poškodit.


Antibakteriální sprej, nebo ubrousky

Prostředky, které dezinfikují a tím zabíjí choroboplodné zárodky. Vhodné jsou zejména pro použití v koupelně, kuchyni, na kliky, spínače nebo jiné často používané části domácnosti, v kterých se hojně vyskytují bakterie.


Čistič koupelny

Plíseň, vodní kámen nebo rez potrápí jednou za čas asi každou domácnost. Pravidelným čištěním koupelny nejen zamezíte množstvím bakterií v bujení, ale také si ušetříte práci.


Aby se vám snáz uklízelo…

Uschovávejte svoje úklidové pomůcky na jednom místě, nebo si je rozdělte do krabiček – když půjdete uklízet koupelnu, jednoduše vezmete krabičku s prostředky na koupelnu a práci máte už z části hotovou. Do práce se vám bude alespoň trochu více chtít, pokud všechno, co k úklidu budete potřebovat, se bude nacházet na jednom místě.
Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png