Voňavý domov po celý rok


Každá domácnost má svou specifickou vůni. Přesto ale některé domy voní lépe. V tomto případě nehraje roli ani tak pořádek, jako řada pachů, které se v průběhu času vyvíjí. Velkým problémem může být přetékající odpadkový koš, řada bot v předsíni i domácí mazlíček. Naštěstí ale existuje mnoho způsobů, jak svou domácnost osvěžit a naladit se tam na příjemné aroma domova.

Vyčistěte odpad

Pokud jste v kuchyni vynesli odpadky, lednici zbavili zkažených potravin a stále to tam nevábně voní, zaměřte se na odpad. Zbavit se zápachu vám pomůže mýdlo s citronovým aroma. To nalijte si odpadu a pak pusťte horkou vodu. Pokud nepříjemný zápach přetrvává, nalijte do odpadu půl šálku sody.

Osvěžte koberce

Narozdíl od dlážděných a dřevěných podlah pohlcují koberce veškerá zápachy velmi snadno a rychle. A to zejména v momentě, kdy se do nich dostane nějaká tekutina či nepořádek po domácích mazlíčcích. Na koberec nasypte jedlou sodu a před vysáváním ji nechte několik hodin vstřebat. Stejná metoda pak skvěle funguje i na psí a kočičí pelíšky.


Umyjte odpadkový koš

I přes to, že do koše dáváte igelitový pytel, hemží se to v něm bakteriemi. Proto ho nezapomeňte jednou za čas pořádně vydrhnout. K tomu použijte horkou vodu a dezinfekční prostředek, který vás zbaví nejen zápachu, ale i již zmíněných bakterií.


Uvařte bylinky a ovoce

V malém kastrůlku uvařte vodu s plátky citrusů a bylinkami (například levandulí nebo mátou). Vroucí voda vám prostoupí celý domov velmi příjemným aromatem, které lze přizpůsobit tomu, co zrovna máte na zahrádce nebo ve spíži.


Nezapomeňte na svíčky

Svíčky jsou to pravou volbou pro provonění domova. Možná jste ale nevěděli, že když je rozmístíte na strategická místa, zvýšíte jejich účinnost. Umístěte je do blízkosti látek - k sedačce, posteli nebo závěsům. Tkaniny totiž vůně snadno absorbují a budou příjemné aroma vypouštět postupně.
Přineste venek dovnitř

Pokojové rostliny dokáží vyčistit vzduch a domovu dodat svěží nádech. Pořídit si můžete například eukalyptu, jasmín nebo gardénii. Ovšem i rostliny potřebují dostatek péče.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png