Tipy a trika na mytí zrcadel


Aby vám vaše zrcadlo bylo schopno říci, kdo je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější, potřebuje dokonalý rozhled. Toho docílíte tím, že ho vypulírujete jako nikdy před tím. Možná budete překvapení, ale péče o zrcadla není taková věda, jako se může na první pohled zdát.

Leštění zrcadla může být pěkná makačka. Pokud nezvolíte vhodnou techniku a přípravky, vaše práce přijde pravděpodobně vniveč. Nebo ještě hůř - zrcadlo může být po vašem zásahu ještě v horším stavu, než bylo před tím.

Pozor na babské rady

Na úvod je nutné upozornit, že ne každá babská rada má cenu zlata. Mnoho hospodyněk používá k čištění zrcadel noviny nebo zmuchlaný papír. Ani jedno ale na zrcadlo rozhodně nepatří. I když se to nezná, ve skladu zmačkaných noviny vzniknou ostré hrany, které mohou vaše zrcadlo nenávratně poškodit.


Co tedy použít?

Mytí zrcadel opravdu není žádná velká věda. K jejich vyčištění vám bohatě postačí teplá voda a hadřík z mikrovlákna, který z něj odstraní jak smítka prachu, tak i samotnou špínu. Pokud je vaše zrcadlo zamazané od make upu nebo má na sobě mastné skvrny, přidejte do vody trošku mycího prostředku. Dáváte-li přednost ekologii, místo mycího prostředku použijte několik kapek octa nebo citronu. Abyste se vyhnuli nežádoucím čmouhám, namočte hadřík do vody a tu z něj pak co nejvíce vyždímejte. Nakonec nezapomeňte zrcadlo vysušit.


Co zrcadlu škodí?

Ne každého by napadlo, že mezi prostředky na čištění skel a zrcadel může být nějaký větší rozdíl. Opak je ale pravdou. Přípravky určené k čištění skel velmi často obsahují látky na bázi chlóru, který může vaše zrcadlo dokonce i zničit. A to zejména na jeho okrajích, kde může vzniknout tzv. černá hrana. Tyto černé skvrny jsou vlastně neodstranitelné vrstvy stříbra, která postupem času začnou oxidovat. V tomto momentě pak už nezbývá nic jiného, než pořídit zrcadlo nové.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png