Průvodce úklidem podlah: Jak na dlažbu?


Žádný úklid se bez pořádného vypulírování podlahy zkrátka neobejde. Podle statistik patří tato činnost hned po mytí nádobí k nejméně oblíbeným domácím pracem. Navíc každý povrch vyžaduje trošku jinou péči, a proto vám přinášíme již druhý díl průvodce úklidem podlah. Tentokrát se zaměříme na dlažbu.

Téměř v každé domácnosti se alespoň na jednom místě objevuje dlažba. Najít ji můžeme v předsíni, kuchyni, koupelně, ale klidně i v obýváku. Z hlediska úklidu se jedná o praktický materiál, ale právě třeba v kuchyni, kde dochází k větší koncentraci nečistot, vyžaduje větší péči.


Pro pravidelnou údržbu vám bohatě postačí klasický mop a voda se saponátem. Nejen na dlažbu, ale i kachličky perfektně vyčistíte octem, který zatočí i s vodním kamenem. Pozor si ale dejte na produkty obsahující abrazivní složky, které by mohly keramiku nenávratně poškodit.


Pokud vás trápí zašlé spáry, pořiďte si parní čistič. Po jeho zákroku budou jako nové. Nechcete-li investovat do čističe, máme pro vás i babskou radu. Z vody a trochy kypřícího prášku si vyrobte kašičku, kterou na samotné spáry naneste a poté je důkladně vydrhněte kartáčkem.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png