Průvodce úklidem podlah: Jak na dřevo?


Péče o dřevěnou podlahu je náročná činnost, která se ale ve finále vyplatí. Na rozdíl od umělých povrchů vyžaduje více péče, ale pokud znáte ty správné fígle, můžete si práci v mnohém usnadnit. Chcete-li se nějaký ten zlepšovák přiučit, nepřestávejte číst následující řádky.

Dřevěné podlahy jsou velmi oblíbeným designovým prvkem nových i starších domů a bytů. Při správné péči vydrží celé generace. Správné péče neovlivní pouze jejich vzhled, ale také životnost, kterou můžete při správné údržbě o mnoho let prodloužit.


Co se týče úklidu dřevěných podlah, tak ten by měl být hlavní pravidelný. Denně, maximálně každý druhý den byste ji měli zametat nebo vyluxovat a zbavit ji všech viditelných nečistot. Jednou za týden se pak doporučuje ji vytřít. K tomu vám postačí vlhký hadr. Vytírat nezapomínejte po směru vláken podlahy, jinak na ní budete mít nevzhledné čmouhy. Jednou za měsíc do vody na vytírání přidejte speciální přípravek vhodný na dřevěné podlahy. Každé dva, maximálně tři roky podlahu ošetřete speciálními oleji, které vyplní póry a suchá místa a podlaze dá novou vrstva ochrany.

Na vytírání podlahy nepoužívejte mopy s třásněmi. Ty na ni totiž zanechávají příliš mnoho vlhkosti, která může ve finále podlahu nenávratně poškodit. Dále se také vyhněte běžným saponátům, které jsou určené pro všechny druhy podlah.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png