Nejlepší rostliny do koupelny, část druhá


V předchozím článku jsme si nastínili, jaké je vlastně prostředí koupelny a co dělat, pokud v koupelně nemáte okno. Vyjmenovali jsme si také některé konkrétní rostliny, který koupelnové prostředí vyhovuje, nebyly ale zdaleka jediné. Přinášíme vám pokračování rostlin, které vykouzlí z vaší koupelny ještě o něco příjemnější prostředí.


Ledviník


Je asi nejznámější kapradina, která se výborně hodí i do ne příliš dobře osvětlené koupelny. Má dlouhé zvlněné listy, je tedy vhodná i do závěsného květináče, nebo vyšší nádoby, aby její listy dobře vynikly. Aby kapradina dobře prospívala dejte pozor na nízké teploty, průvan a nevhodný výběr zeminy – rostlina potřebuje spíše kyselejší půdu. Rostlina není jedovatá, je proto vhodná do domácnosti se zvířaty a dětmi.Parožnatka

Pokud chcete do koupelny rostlinu, která zaujme každého hosta, je parožnatka jasným vítězem. Už podle názvu vám bude asi jasné, že parožnatka vypadá jako listnaté paroží. Rostlina bude dobře prospívat v polostínu, na poličce, či v závěsném květináči. Parožnatka obzvlášť miluje vlhkost a rosení, zvolíte-li ji tedy jako rostlinu například do kancelářské koupelny, bude vhodné ji alespoň obden porosit. Zalévat stačí cca. jednou týdně – zemina by měla před dalším zalitím proschnout. Rostlina je jedovatá – nehodí se tudíž do domácnosti s malými dětmi a zvířaty.
Šáchor papírodárný a šáchor zakrslý

Šáchor papírodárný je rostlina, ze které kdysi starověcí Egypťané zhotovovali papyrové svitky. Šáchor zakrslí je pak jeho menší a do koupelny vhodnější varianta. Co se údržby a umístění týká, oba šáchory milují vody – pokud budou mít půdu stále mokrou, nebo budou dokonce stát v misce plné vody, budou dobře prospívat. Podstatný rozdíl mezi oběma šáchory je velikost – papírodárný se dorůstá výšky až 2-5 metrů, hodí se tudíž pouze do velkých koupelen, kdy má majitel možnost již vysoký šáchor přemístit ven. Šáchor je výbornou rostlinou pro kočičí majitele – kočky rády okusují malé šáchory, protože se jimi čistí podobně jako kočičí trávou. Rostlina je pro kočky samozřejmě zcela bezpečná. Její výhodou je, že roste rychle, její množení je velice snadné – rozdělíte trs a přesadíte jej do jiné nádoby – a můžete tak díky kočičce mít stále malé šáchory a šťastnou kočku k tomu.Pilea

Pilea je jednou z mnoha oblíbených pokojových rostlin a to zejména pro své malé kulaté lístečky, které dobře vypadají a jsou pro zvířecí miláčky zcela bezpečné. Pilea je subtropická rostlina, která se ale v mnohém podobná sukuletům (je vhodné do jejího substrátu přidat písek). Narozdíl od sukulentů ale pilea nemá příliš ráda slunce, je proto vhodná do stinné koupelny s menším oknem. Zalévat pileu obvykle stačí jednou týdně (rostlina by nesnesla stát ve stále mokrém substrátu).


Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png