• Valerie Šťástková

Najmout si člověka na úklid - ostuda, nebo úspora času?


Ačkoliv máme úklid mnohem snadnější, než měly naše babičky, toho času na něj máme ale podstatně méně.

Doba, ve které žijeme, nabízí nejen velkou škálu možností, ať už těch pracovních, nebo volnočasových, ale je také plná stresu, deadlinů a povinností. Není proto divu, že stále více rodin, párů, ale i jednotlivců, hledá někoho na výpomoc při údržbě svého bytu, nebo domku. Přesto, že je to služba jako jakákoliv jiná, velká část zákazníků se za tuto pomoc stydí. Je to ale na místě? A jak vlastně vybrat takového člověka na úklid?

Proč se lidé za úklidovou službu stydí?

Nejčastěji se za tyto služby stydí ženy. Už přeci naše babičky tvrdily, že povinností správné ženy je udržovat domácnost čistou a pěknou. Stejně je tomu ale ve všech reklamách a filmech, které nám ukazují moderní ženy, které nejen že budují svou kariéru, ale také sportují, zdravě se stravují, milují úklid a při tom všem ještě stíhají spát osm hodin denně. Nikdo není super člověk, ani super žena.


Možná rádi trávíte svůj čas mimo domov a na úklid není dost času, možná máte časově náročné zaměstnání, nebo vás uklízení nejen vůbec nebaví, ale ani v tom nejste kdoví jak dobří a zabere vám vždy celý den. A přitom stačí objednat stále se celosvětově rozšiřující úklidovou službu, která vám uleví.


V čem vám úklidová služba prospěje?

  1. Kromě toho, že bude vaše domácnost, nebo prostor, ve kterém podnikáte, vždy perfektně čistý, odpadne vám neustálá starost na úklid myslet. Možná to také znáte – máte náročný den a na jeho konci vás ještě čeká nenáviděný úklid. S úklidovou službou ale může tato povinnost odpadnout a vy si můžete užít zasloužený relax.

  2. Určitě znáte rčení: Čas jsou peníze. Toto rčení platilo a platí do doposud – zatímco se stresujete kvůli nutnosti úklidu, nebo zatímco otráveně uklízíte, mohli byste udělat něco, na čem vyděláte (a to nejen peněžně, ale i mentálně). Zakoupením si úklidové služby navíc dáte příležitost někomu, kdo rád udržuje prostory čisté a tím si zároveň peníze vydělá.


“Čas jsou prý peníze, ale peníze se nerovnají času. Bez peněz se dá ještě vždy mnoho udělat, bez času nic.” – Jan Neruda


Jak vybrat člověka na úklid

Sehnat spolehlivého a přitom pečlivého člověka nemusí být vůbec tak jednoduché, jak se zdá. Spousta lidí, kteří by úklidové služby rádi využili, má strach, že jim daný člověk něco rozbije, neuklidí řádně dle dohody, nebo provede něco ještě horšího.

Určitě bychom vám nedoporučovali zvát si domů neověřené úklidové pracovníky, kteří pracují sami na sebe a nemají ani reference, natož tak jasně stanovené podmínky.


Daleko spíše vám doporučíme uklízecí firmy (např. cleanio). Ty totiž disponují nejen profesionálním vybavením, ale zaručí vám předem stanovené podmínky, díky kterým víte přesně, kolik za co zaplatíte. Tyto firmy si navíc své lidi vybírají pečlivě, dokáží vám vyjít vstříc s individuálními požadavky a na případné nešťastné nehody jsou pojištěny.


Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png