Jak udržet skleněný nábytek lesklý a bez šmouh?


Skleněný nábytek působí luxusním a majestátním dojmem. Tedy alespoň do té doby, než se nezamaže, což je bohužel u tohoto materiálu velmi snadné. I tak ale existuje způsob, jak o něj pečovat tak, abyste ho nemuseli leštit několikrát za den. Jak na to?

Lesklý nábytek je perfektní dominantou mnoha domovů. Abyste ale veškerá skla udrželi čistá, je důležité alespoň jednou týdně utírat prach, a to nejlépe mikrovláknem, který dokáže odstranit všechny skvrny. Otisky prstů, hlubší nečistoty nebo šmouhy pak odstraníte klasickými čističi na sklo nebo zrcadla. Účinný přípravek si ale můžete vyrobit i sami doma - dolehne s rozprašovačem dejte půl napůl vodu a ocet a opět použijte utěrku z mikrovlákna.

Preventivní péče

Abyste tvorbě nevzhledných šmouh úplně předešly, vyzkoušejte produkty na ochranu skleněných produktů. Některé z nich mají právě preventivní účinky, které zamezí ušpinění povrchů i dalšímu poškození. Tyto produkty na vašem nábytku zanechají ochranný film, na kterém se nemá nečistotu šanci usadit. Skleněný a lesklý povrch navíc dokáží do určité míry ochránit před mechanickým narušením.


Nezapomínejte na bezpečnost

Vzhledem k tomu, že skleněný nábytek většinou bývá křehký, nezapomínejte ani na jeho pravidelnou revizi. Jednou měsíčně zkontrolujte, zda se na něm neudělala prasklinka nebo nemá zničené (a tím pádem ostré) hrany, které můžou vzniknout nárazem, ale i běžným opotřebením a mohly by být nebezpečné pro členy domácnosti i třeba domácí mazlíčky.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png