Jak správně umýt dveře od sprchového koutu?


Když září čistotou, nemůžeme se na ně vynadívat. Tento stav je ale těžký dlouhodobě udržovat. Po pár použitích jsou všude nánosy mýdla, vodního kamene a ve dveřních štěrbinách se usazují další nečistoty. Ano, řeč je o dveřích od sprchového koutu. Jak je tedy udržet zářivé a čisté déle než pár hodin?


Každodenní údržba

Asi to není úplně pozitivní věc, ale péče o sprchový kout by měla být na denním pořádku. Vyrobte si doma účinný sprej – smíchejte půl hrnečku vodky s hrnečkem vody a přidejte do tohoto roztoku 10 kapiček mátového esenciálního oleje. Tuto tekutou směs poté přelijte do rozprašovače a je hotovo. Domácí přípravek vám pomůže při úklidu a ještě vaší koupelnu provoní svěžím aromatem.


Stěrka

Na ještě mokré dveře použijte po každém sprchování stěrku. Tou odstraníte přebytečnou vodu a navíc zabráníte vzniku nevzhledných skvrn. Pokud nemáte dveře skleněné, nevadí. Stěrka se skvěle osvědčila i na plastu.


Týdenní úklid

Pravidelné týdenní čištění by mělo být jednoduché, rychlé, ale účinné. V kombinaci s denním úklidem vám půjde hlubší úklid raz dva. Bojujete-li ve své domácnosti s tvrdou vodou, použijte jednou týdně vodu s octem, která skvěle funguje na nevzhledné minerálové skrvny.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png