Jak si zorganizovat úklidové prostory?


Uspořádaná skříň s úklidovými prostředky je prvním krokem k úspěšnému úklidu. Bez této organizace jen stěží získáte tu správnou motivaci k úklidu zbytku domu. Když si tedy urovnáte svůj uklízecí koutek, snadno najdete vše, co budete potřebovat.

Začněte tím, že si uděláte menší průzkum toho, jaké čisticí prostředky doma vůbec máte a co je třeba dokoupit. Určitě se tak zbavíte i pár prázdných nádobek od saponátů. Také si urovnáte ty, které potřebujete pro běžný úklid a které používáte jen občas. Ve vašem úklidovém arsenálu by nemělo chybět koště, lopatka a smetáček, mop a kbelík na vodu. Dále je dobré vybavit se alespoň jedním párem rukavic. Při pořizování úklidových pomocníků nezapomeňte na papírové utěrky, hadr a houbu. Ze samotných prostředků by vám neměl chybět univerzální sprej, čistič skla, ocet, jedlá soda, prostředky pro čištění toalety a trouby. Je jasné, že si každý tento seznam uzpůsobí podle svých osobních preferencí a potřeb. Pokud však máte vícero prostředků vhodných k jednomu druhu úklidu, zamyslete si, zda je skutečně potřebujete a nebude vám stačit jen jeden z nich.


Všechno má své místo

Máte-li na úklidové potřeby vyhrazenou jednu skříň, pak víte, že v ní velice snadno zavládne nepořádek. Dlouhé předměty mají tendenci se zamotávat a zasekávat jedna o druhou a najít tedy to, co zrovna potřebujete, bývá oříšek. Skvělým řešením jsou háčky na dveře nebo zeď, kam hravě všechny tyto věci zavěsíte. Na dveře můžete mimo jiné i zavěsit organizér, do kterého vyskládáte čisticí prostředky a budete je tak mít přehledně uspořádané a vždy při ruce.

Používejte police, ale…

Pokud máte hluboké police, čistící prostředky se v nich mohou snadno ztratit. Proto doporučujeme pořídit si košíček nebo box, do kterého vše úhledně poskládáte a jakmile budete některou věc potřebovat, budete ji mít ihned při ruce. Své pomocníky můžete rozdělit do dvou kategorií – na ty, které používáte při každém úklidu a na ty, po kterých saháte jen občas (například přípravky na mytí oken, odstranění skvrn a podobně).

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CLEANIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00