Jak se zbavit mastnoty na digestoři?


Filtr v digestoři patří mezi nejvíc špinavá místa v kuchyni. Je-li hodně zanesený, může užívání digestoře způsobovat nepříjemný zápach. Kromě toho zaschlá mastnota nepůsobí zrovna vábným dojmem. Více, jak zašlý spotřebič vyčistit tak, aby vypadal a fungoval jako nový?

Čištění digestoře patří mezi méně oblíbené domácí práce. Z toho důvodu ho velmi často odkládáme až do doby, kdy zanesený tuk téměř bije do očí. Znečištěná digestoř ale nemůže správně odvádět svou práci - tedy odvádění par z vaření, pohlcovat zápachy či kapky rozpáleného oleje. Proto by její údržba při každodenním používání probíhat zhruba jednou za měsíc. Špíny a mastnoty se ale dá zbavit snadno - podívejte se na naše triky.


Lázeň v kyselině

Dopřejte svému spotřebiči očistnou koupel. Její příprava vám nezabere skoro žádný čas a výsledek bude stát za to! Do hrnce napusťte litr vody a přidejte 3 čajové lžičky kyseliny citrónové spolu se 4 polévkovými lžicemi kuchyňské soli. Samotnou mřížku nechte několik minut vyvařit v takto připraveném roztoku a poté ji klasicky omyjte.

Nesmrtelná soda

Naše babičky ji využívaly téměř na všechno. Nechybí ani v moderních domácnostech, kde se stala nepostradatelným pomocníkem při řešení celé řady problémů. Ano, řeč je o klasické sodě. V hrnci, do kterého se vejde digestořní filtr, ohřejte vodu. Důležité je, aby byla teplá, ale ne vroucí. Do ní pak přidejte jeden balíček jedlé sody. Do připraveného roztoku ponořte filtr a nechte ho v něm několik minut “louhovat”.


Když je špína opravdu extrémní…

I pro případy, kdy je filtr zanesený skutečně hodně, máme řešení. Na zažraný olej perfektně funguje amoniak. Na 3,5 litru horké vody použijte asi půl šálku amoniaku. Do tohoto roztoku pak namočte filtr a nechte působit. Jak asi víte, amoniak má velmi nepříjemný zápach. Proto doma pootvírejte všechna okna a během čištění filtru zůstaňte raději v jiné místnosti.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png