Jak rychle a efektivně vyčistit matraci?


Ruku na srdce - matrace nedostávají vždy tolik péče, kolik by skutečně potřebovaly. Přitom týdně na nich strávíme několik desítek hodin, takže ať už chceme nebo ne, občasná péče je zkrátka potřeba. Proto vám přinášíme několik rychlých tipů, které vaší matraci prodlouží životnost.

Vysajte prach

Prvním krokem při čištění matrace je zbavení se prachu. Na vysavač nasaďte hubici na čištění čalounění a přejeďte s ní nejen horní část matrace, ale také její boky. Tak odstraníte nejen prach, ale třeba také chlupy domácích mazlíčků nebo drobky, které v posteli nemají co dělat. Tuto činnost je dobré opakovat alespoň jednou za pár měsíců, pokud máte doma alergika, ideálně častěji. Máte-li doma napařovač oděvů, použijte ho také. Parní trysku přibližte co nejvíce k matraci a poté ji ještě jednou vysajte vysavačem.

Odstraňte skvrny

Pokud při čištění matrace narazíte na nějaké skvrny, můžete je celkem jednoduše odstranit. Použít lze například směs peroxidu vodíku, tekutého mýdla a jedlé sody, kterou si připravte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na špinavé místo. Takto ošetřenou otřete čistým hadříkem a nechte uschnout.

Zbavte se zápachu

Pokud je z matrace cítit nepříjemný zápach, odstraňte ho. Na trhu je celá škála produktů, které působí také dezinfekčně. Pokud chcete matraci jen osvěžit, použijte na ni jedlou sodu - tu na matraci posypte a poté ji lehce vykartáčujte. Počkejte asi 15 minut a poté matraci vyluxujte. Ujistěte se, že prášek vysajete i ve skladech a štěrbinách.

Používejte chrániče

Ochranný povlak by měl být součástí každé matrace. Pomůže vám ji udržet čistou. Potah se dá navíc snadno vyprat v pračce. Tím zajistíte, že bezvadný stav vaší matrace vydrží mnohem déle.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png