• Hana Moualla

Čištění psích tlapek a boj s bahnem: Jak jej vyhrát?


Co děláte jako první, když se vrátíte s umolousaným psíkem z procházky domů? Máte-li zvíře klidné a poslušné, pak jistě sedí a čeká, až mu vyčistíte nohy. Pokud máte paličatý exemplář běhající rychlostí blesku, pak asi krabatíte čelo při představě, kde všude zanechá otisk svých tlapek. Jak se bránit blátu z psích tlapek v domácnosti?


Pečujte o psí tlapky pravidelně


Přerostlé drápky, srst, kamínky nebo zaschlé bláto mezi polštářky. To vše je potřebné pravidelně odstraňovat. Pokud si na to netroufnete (třeba kvůli tmavému drápku), poraďte se u veterinárního lékaře. V zimě se psíkům může mezi polštářky dostat i posypová sůl. Šetrně tlapky čistěte hned po příchodu z procházky domů. Trénujte se svým psem povel – pac, aby se nebál a packu se naučil při čištění držet.


Když máte jeho důvěru


Někteří lidé čistí psům tlapky čistícími ubrousky. Nedělejte to. Nejlepší je čistá vlažná voda a měkká utěrka z mikrovlákna. U malých psíků postačí umyvadlo, u větších plemen se bez kbelíku nebo lavoru neobejdete. Psí ručník na osušení si připravte ještě před odchodem ven. Packy namočte do vlažné vody, prohlédněte polštářky a jemně odstraňte nečistoty. Pokud byste dali přednost sofistikovanějšímu čištění, pak zkuste některý ze speciálních psích kartáčů na mytí nohou. Vypadají jako válce s výstupky (najít je můžete pod různými názvy – třeba jako tlapkomyčku). Tlapku vložíte do tohoto nástavce s vodou a vytáhnete, poté ji osušíte.


Další vychytávky pro boj s bahnem


Slyšeli jste už o psí rohožce pro čištění tlapek? Vypadá jako klasická rohožka, ale díky vláknům absorbuje většinu bahna z psích tlapek, když se pes po ní projde. Když ji dáte před dveře, bude se po ní pejsek muset projít, ať se si o tom myslí cokoliv. Je také možné psíkovi zakoupit psí botičky, které jsem vyrobené z různých odolných materiálů (neopren, softshel, apod.) a tlapku venku ochraňují (podle typu boty) před zimou nebo rozpáleným asfaltem. Ovšem, jestli bude stejně nadšený z tohoto nápadu i váš psík, to nedokážeme posoudit.


Výsledkem vašeho snažení ale bude čistější domácnost a zdravější psí přítel.Foto: gladiator01, Pixabay

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png