Úklid s vinným octem


Přípravy na úklid velmi často začínají v drogerii nebo supermarketu, kde nakupujeme přípravky různých značek. Možná jste to nevěděla, ale většina z nás má doma v kuchyni zázrak, který nahradí i ty nejdražší čisticí prostředky. O co se jedná?

Pokud jste tipovali, že o vinný ocet, trefili jste se. Mnozí z nás ho používají spíše do salátových zálivek, ale i při úklidu se může stát úžasným pomocníkem. Ocet je základem většiny domácností a dokáže toho opravdu mraky. My vám přinášíme 8 různých způsobů, kde jej můžete použít:


1) V kuchyni

  • Dřezy – máte-li pocit, že vám dřez odtéká pomaleji, nemusíte hned volat instalatéra. Nejdříve zkuste náš trik – do odtoku nalijte litr vroucí vody, poté jedlou sodu a vinný ocet (od každého asi jeden šálek). Odpad zašpuntujte a nechte působit asi 10 minut. Poté zalijte dalším litrem horké vody.

  • Usazeniny v lednici – na zašpiněnou lednici nemusíte ihned vytahovat agresivní chemii. Smíchejte raději vodu se stejným dílem octa a vytvořte si tak bezpečný odstraňovač skvrn.

  • Kuchyňská prkénka – jejich čištění je bolestivé, co si budeme povídat. Na dřevěné prkénko nastříkejte vinný ocet a problém je vyřešen!


2) V koupelně

  • Dlaždice a spáry – naředěný i nezředěný ocet nalijte do lahvičky s rozprašovačem a nastříkejte ho přímo na dlažbu a spáry mezi ní. Efektivně tak odstraníte zažloutlé nánosy.

  • Sprcha – do sáčku nalijte vodu s octem a upevněte ho gumičkou na sprchovou hlavici. Takto ponořenou ji nechte přes noc a ráno se těšte na zázraky. Po stopách vodu na nerezu nebude ani stopa!


3) V pračce

  • Proti zápachu – místo aviváže přidejte do svého prádla půl šálku octa. Odstraníte tak pachy z plísní. Nebojte, oblečení nebude kysele zapáchat. Máte-li ale strach, můžete do prádla přidat pár kapek esenciálního oleje.

  • Bělidlo – všimli jste si, že po pár vyprání ztrácí bílá barva svou zářivost? Látky před praním namočte do vařící vody se šálkem octa a nechte přes noc působit.

  • Čištění pračky – pračka patří mezi nejpřehlíženější domácí spotřebiče. Pěna z pracích prostředků a vodní kámen na ní přitom dokáží nadělat opravdovou paseku. Proto alespoň 4x ročně pustě cyklus horké vody a do pračky dejte jen jeden šálek octa.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png

O SLUŽBĚ

O LAZYFRIDAY CLEANIO

POTŘEBUJETE PORADIT?

Zavolejte nám na:

+420 775 898 888

Jsme tu pro vás každý den:

PO-PÁ: 08:00 - 20:00
SO-NE: 10:00 - 16:00

MAGAZÍN LAZYFRIDAY CLEANIO