• Valerie Šťástková

Úklid pracovního prostředí: Výhody úklidové služby


Probuďte vaši kancelář k životu pravidelným profesionálním úklidem.

Ať vlastníte malý rodinný byznys, nebo jste součástí velké firmy, jistě řešíte úklid vašeho pracovního prostoru. Ve starším článku jsme již podrobně vysvětlili, v čem mohou osvědčené úklidové služby zpříjemnit a zároveň obohatit život a dnes vám popíšeme, jak profesionálně uklizená kancelář nejen zpříjemňuje, ale i zlepšuje provoz podniku.Prevence proti nemocem

Žádný zaměstnavatel, ať už v rodinné, či korporátní firmě, nevidí rád, když během chřipkové sezóny ulehne půlka pracovní síly. Pro menší podniky může i malá viróza znamenat dočasné uzavření podniku a ztrátu drahocenného zisku. Je proto důležité dbát na profesionální úklid a čistotu, kterou sice může obstarat váš známý, či čistotná kolegyně, ale zeptejte se sami sebe. Bude mít váš známý, či kolegyně potřebné vybavení, či pokaždé dostatek času a chuti se pravidelně o vaše prostory postarat?

U ověřených úklidových firem máte nejen jistotu pravidelného úklidu, ale také řádně odvedené práce.


Bezpečnější i zdravější prostředí

Bezpečí na pracovišti a zdravotně nezávadné prostředí je v dnešní době častějším tématem než kdy jindy. Důležité proto nejsou pouze vydrhnuté podlahy, ale do diskuze se dostávají také podněty jako: kdy jsou podlahy vydržené a čím. Časné drhnutí podlah, zatímco jsou zaměstnanci ještě na pracovišti, či do podniku ještě přichází klienti, může vést k nešťastným nehodám. A neekologické čistící prostředky mohou znečistit vzduch nechtěnými vůněmi, či dokonce toxiny. Čistý vzduch na pracovišti je přitom základ zdravého a bezpečného prostředí.


Něco málo o čistém vzduchu: Pokud není na pracovišti zavedená kvalitní vzduchotechnika, měly by se v prostředí nacházet větráky či ventilátory. Pokud to prostředí kolem podniku dovolí, je ideální větrat každé 2 hodiny dokořán otevřenými okny na 3–10 minut. Pokud jsou všechny výše zmíněné doporučení nemožné, je vhodné najít úklidovou službu s kvalitní čističkou vzduchu.


Produktivnější a veselejší pracovníci

V dobře větraném prostředí, které září čistotou je pochopitelně každý člověk veselejší a to ať už se jedná o pracovníka, či potenciálního zákazníka. Dobrá nálada poté pozitivně ovlivňuje pracovní nasazení i rychlost. Navíc čistota a přehlednost je jedním z faktorů, který pomáhá odbourávat případný stres, kterého se na pracovišti občas nevyhneme.


Profesionální vzhled

Čisté pracovní prostředí je perspektivní nejen pro možné budoucí zákazníky a partnery, ale také pro budoucí zaměstnance, stážisty, či novináře. Vzhled pracoviště a firemní hodnoty odráží funkčnost firmy a přispívají k jejímu růstu.


Dlouhodobá úspora peněz

Nic nefunguje věčně a nic není napořád – jako zaměstnavatel se musíte připravit, že čas od času bude třeba se vydat z výdajů víc, než jindy. Avšak pravidelnou údržbou a správným úklidem zajistíte větší životnost jednotlivých zařízení na pracovišti (ať už se jedná o parketovou podlahu, elektroniku, či sanitární zařízení). Dlouhodobá spolupráce s úklidovou firmou tak vychází levněji, než občasný jednorázový úklid a zanedbaná péče o jednotlivosti na pracovišti.


Spolehlivé úklidové služby cleanio si můžete objednat pohodlně z domova, či práce. Stačí kliknout na následující odkaz a vybrat si jeden z našich firemních tarifů, nebo si nechat sestavit nabídku na míru.

Související příspěvky

Zobrazit vše

Sledujte náš příběh

facebook@3x.png
instagram-sketched@3x.png
youtube-2@3x.png
twitter@3x.png